Member Schools Conference
 
CalendarRostersScores and Standings
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Saturday, Jan 19, 2019
Time Event Location Details
9:00am  Wrestling:Boys Varsity Tournament  (Cancelled) East Troy, Edgerton, Evansville, Janesville Craig, Kenosha Tremper, Kewaskum, Lodi, Lomira, Pewaukee, Plymouth School District, Prairie du Chien, Sauk Prairie, Slinger, St. John's Northwestern Military Academy, Sun Prairie, Waterford vs. Fort Atkinson @ Fort Atkinson High School 
Prairie du Chien not attending due to weather.
9:00am Wrestling:Boys Varsity Invitational Baraboo, Eau Claire North, Black River Falls, Viroqua, Marshfield, Holmen, DeForest, Mauston, Neillsville, River Ridge, Adams-Friendship, Princeton, Lancaster, Reedsburg, Iowa-Grant, Westfield, Blair-Taylor vs. Sparta @ Sparta Meadowview MS 
9:30am Wrestling:Boys Varsity Invitational Platteville / Belmont vs. Monroe @ Monroe High School 
9:45am  Gymnastics:Girls Varsity/JV Invitational  (Cancelled) Dodgeville, Gale Ettrick Trempealeau, Middleton, Mount Horeb, Mukwonago, Platteville, Prairie du Chien, Reedsburg, Whitewater vs. Southwestern @ Southwestern 
8:00 - Gym opens for stretching & bar settings 8:45 - Coaches meeting 9:15 - Judges meeting 9:20 - Round 1 warm-up for 10 minutes 9:30 - Clear floor 9:45 -...
9:45am  Gymnastics:Girls Varsity Invitational  (Cancelled) Dodgeville, Gale Ettrick Trempealeau, Middleton, Mount Horeb, Mukwonago, Platteville, Prairie du Chien, Reedsburg, Whitewater vs. Southwestern @ Southwestern High School 
8:00 - Gym opens for stretching & bar settings 8:45 - Coaches meeting 9:15 - Judges meeting 9:20 - Round 1 warm-up for 10 minutes 9:30 - Clear floor 9:45 - Marc...
9:45am Gymnastics:Girls Varsity Invitational Gale-Ettrick-Trempealeau, Platteville, Dodgeville, Middleton, Mount Horeb, Mukwonago, Prairie du Chien, Whitewater, Reedsburg vs. Southwestern @ Southwestern MS/HS 
8:00 - Gym opens for stretching & bar settings 8:45 - Coaches meeting 9:15 - Judges meeting 9:20 - Round 1 warm-up for 10 minutes 9:30 - Clear floor 9:45 - Marc...
10:00am Wrestling: JV Game Burlington Area School District, Wisconsin Lutheran, Gale Ettrick Trempealeau, Baraboo, Franklin, Beaver Dam, Menomonie, Baldwin-Woodville Area School District, Kenosha Bradford, Hartford Union, Eau Claire North, New Richmond, Oconomowoc, Ellsworth, Milton, Rice Lake, Racine Case, Stevens Point (SPASH), Hudson, Catholic Central, Marshfield, Appleton West, Elkhorn, Union Grove, Waterford, Wisconsin Rapids Lincoln, Holmen, Sparta, Tomah, Appleton North, Kimberly, Fond du Lac, Neenah, Oshkosh West, Antigo, DC Everest, Mosinee, Slinger, Hayward Community Schools, Lodi, Germantown, Lakeside Lutheran, Pewaukee, Stanley-Boyd, La Crosse Central, Sauk Prairie, Stoughton, Barron Area Schools, Waukesha West, Edgar, Wauwatosa East, Wisconsin Dells, Ashwaubenon, Bangor vs. Wausau West @ Wausau West High School 
10:00am Wrestling:Boys JV Game Burlington Area School District, Wisconsin Lutheran, Gale Ettrick Trempealeau, Baraboo, Franklin, Beaver Dam, Menomonie, Baldwin-Woodville Area School District, Kenosha Bradford, Hartford Union, Eau Claire North, New Richmond, Oconomowoc, Ellsworth, Milton, Rice Lake, Racine Case, Stevens Point (SPASH), Hudson, Catholic Central, Marshfield, Appleton West, Elkhorn, Union Grove, Waterford, Wisconsin Rapids Lincoln, Holmen, Sparta, Tomah, Appleton North, Kimberly, Fond du Lac, Neenah, Oshkosh West, Antigo, DC Everest, Mosinee, Slinger, Hayward Community Schools, Lodi, Germantown, Lakeside Lutheran, Pewaukee, Stanley-Boyd, La Crosse Central, Sauk Prairie, Stoughton, Barron, Waukesha West, Edgar, Wauwatosa East, Wisconsin Dells, Ashwaubenon, Lodi vs. Wausau West @ Wausau West High School 
11:00am  Swimming:Boys Varsity Invitational  (Cancelled) Auburn, Delavan-Darien, Edgewood, Hononegah, Logan vs. Platteville @ UW Platteville 
12:00pm Basketball:Girls JV Game Wisconsin Heights MS/HS vs. Dodgeville @ Dodgeville High School 
1:30pm Basketball:Girls Varsity Game Wisconsin Heights MS/HS vs. Dodgeville @ Dodgeville High School 
4:00pm Basketball:Girls 7th and 8th Game Platteville vs. Lancaster @ Lancaster Middle School 
6:00pm Basketball:Boys JV Game Potosi vs. Lancaster @ Lancaster High School 
6:00pm Basketball:Girls JV Game Mineral Point vs. Richland Center @ Richland Center High School 
7:30pm Basketball:Boys Varsity Game Potosi vs. Lancaster @ Lancaster High School 
7:30pm Basketball:Girls Varsity Game Mineral Point vs. Richland Center @ Richland Center High School 

     


      View:   
January  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
View Schedules:
           
  
Login Here